Świecowanie uszu

Świecowanie i konchowanie uszu to przyjemna forma terapii z dziedziny medycyny naturalnej. Była ona stosowana przez różne kultury od dawien dawna. Stosowali je starożytni Egipcjanie, Hindusi, Tybetańczycy, Chińczycy, Aztekowie, Majowie, a także Słowianie.

Zabieg zawsze przeprowadza się na obu uszach. Polega on na wprowadzeniu palącej się ziołowej świecy do zewnętrznego otworu kanału słuchowego pacjenta, który znajduje się w pozycji leżącej na boku. Ziołowa świeca wykonywana jest ręcznie z naturalnej bawełny oraz wyselekcjonowanego ekstraktu miodowego i wosku pszczelego. Najważniejszymi składnikami leczniczymi są naturalne olejki eteryczne i sproszkowane zioła o ściśle dobranej ilości i składzie.
Podczas zabiegu spalana świeca wytwarza podciśnienie w kanale usznym. Prowadzi to do dostrzegalnej regulacji ciśnienia zatok. Ciśnienie krążące w kanale świecy dostarcza stężoną parę wzbogaconą ziołowymi olejkami eterycznymi do wewnątrz ucha. W wyniku tego następuje leczenie podrażnionych stref oraz usuwanie z ucha zanieczyszczeń i osadów na skutek działania podciśnienia a lokalnie dostarczone ciepło powoduje stymulację obwodowego ciśnienia krwi, które wzmacnia immunologiczny system obronny danego miejsca oraz zwiększa częstość krążenia limfatycznego.

Postępowanie po zabiegu:

Po wyjściu z gabinetu jeszcze przez kilka godzin można odczuwać mrowienie w okolicy głowy. Bezpośrednio po zabiegu należy chronić uszy – w chłodne dni czapką, a w cieplejsze – wacikami. Trzeba też w dniu zabiegu uważać, by do uszu nie dostała się woda, nie można np. iść na basen, pływać, nurkować, a nawet myć głowy. Niektórzy czują poprawę zdrowia czy samopoczucia tego samego dnia po zabiegu. Jeśli jednak dolegliwości były silne, świecowanie należy powtarzać ? ilość zabiegów jest indywidualnie ustalana przez kosmetologa.

Wskazania:

? Niedosłuch
? Nadmiar woskowiny w uszach
? Nieżyty nosa i gardła
? Zapalenia zatok
? Bóle głowy
? Nerwowość
? Kłopoty z zasypianiem
? Migreny
? Zaburzenia ostrości widzenia i węchu
? Stymulacja przepływu energii (w uchu jest ponad 100 punktów akupunkturowych)
? Stymulacja przebiegu limfy i metabolizmu

Przeciwwskazania:

? Wydzielina z ucha, zwłaszcza ropna
? Pęknięcie błony bębenkowej ucha
? Uczulenie na produkty pszczele
? Choroby zakaźne
? Infekcje ucha
? Tętniaki naczyń mózgowych
? Urazy głowy
Implanty uszne i aparaty słuchowe
Ciąża

Comments are closed.